Witamy na stronie Turnieju Drużyn Puszczańskich "Mazowsze 2007". Gospodarzem tegorocznego turnieju jest Szczep 16 Warszawskich Drużyn Harcerzy i Gromad Zuchowych. Szczep powstał w styczniu 2007 roku w wyniku wyłonienia dwóch drużyn i dwóch gromad z 16 Warszawskiej Drużyny Harcerzy im. Zawiszy Czarnego. 16 WDH zdobyła dwukrotnie tytuł "Drużyny Rzeczypospolitej" (2004 i 2005) i otrzymała od Naczelnika Harcerzy zadanie zorganizowania turnieju w roku 2007.

Zadania Drużyn Puszczańskich - prezentacje

17 Łódzka Drużyna Harcerzy im. Jerzego Szletyńskiego
28 Łódzka Drużyna Harcerzy im. Antoniego Olbromskiego
18 Krakowska Drużyna Harcerzy "Wieleci"
5 Gdyńska Drużyna Harcerzy "Knieja"
28 Gdańska Drużyna Harcerzy "Wilki"
36 Gdyńska Drużyna Harcerzy im. Lucjana Cylkowskiego
3 Ostrzeszowska Drużyna Harcerzy im. Gen. Władysława Andersa
(ściągnij)
(ściągnij)
(ściągnij) (ściągnij) (ściągnij) (ściągnij) (ściągnij)

ZADANIA PRZEDTURNIEJOWE

Każda z Drużyn Puszczańskich otrzymała wici turniejowe, w których określono następujące zadania, jakie należy wykonać przed przystąpieniem do turnieju:

Aby stawić się na Turniej Drużyn Puszczańskich, należy zarejestrować się u organizatora zgodnie z postanowieniami Regulaminu, a także wykonać następujące dwa zadania przed-turniejowe:

A.ZADANIE PIERWSZE:
Zwizytuj wymienione w załączniku obozy Drużyn Puszczańskich. Możesz zrobić to sam, lub możesz wysłać zastęp zwiadowczy. Ustal:
(a) imiona, nazwiska, stopnie i funkcje członków komendy;
(b) nazwy zastępów i nazwiska zastępowych oraz liczebność zastępów;
(c) fabułę/myśl przewodnią obozu,
a także przygotuj dokładny szkic pokazujący układ obozu (rozmieszczenie namiotów, z zaznaczeniem komendy i namiotów poszczególnych zastępów) oraz urządzeń gospodarczych (kuchnia, stołówka, kąpielisko, umywalnia, magazyny, boisko). Przygotuj również krótką prezentację wizytowanej drużyny na podstawie własnych obserwacji, rozmów z uczestnikami obozu lub innych źródeł dostępnych na miejscu (np. rozmowa z leśniczym). Tak opracowany materiał prześlij do komendanta Turnieju na adres LNajbauer@HHLAW.com najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem Turnieju. Bądź dokładny, zwłaszcza rysując szkic.
Jeśli to możliwe - weź udział w ognisku, grze lub biegu, prezentując własne środowisko z jak najlepszej strony. Podpatruj i obserwuj - zastanów się co możesz wykorzystać w organizacji własnego obozu, jakie elementy pionierki obozowej albo zdobnictwa możesz przeszczepić do własnej drużyny.
Jednocześnie bądź przygotowany na odwiedziny we własnym obozie i po każdej z wizyt napisz krótką opinię o odwiedzających, którą prześlij do komendanta Turnieju na adres LNajbauer@HHLAW.com najpóźniej na tygodnie dni przed rozpoczęciem Turnieju (zaprezentujesz ją także na Turnieju w trakcie ogniska).

B.ZADANIE DRUGIE:
Przygotuj opracowanie, które uda się zmieścić na dwóch kartkach A4 (zadrukowanych jednostronnie czcionką arial 12) poświęcone historii i tradycjom swojej drużyny. Każdy z działów powinien opracować inny zastęp (wskaż w opracowaniu nazwę zastępu odpowiedzialnego za dany dział). Oto działy opracowania:
(a) założyciel/założyciele (krótkie biogramy);
(b) nazwa i patron (geneza), a jeśli dopiero zdobywacie patrona - zidentyfikujcie postać i wyjaśnijcie dlaczego wybrałeś właśnie ją;
(c) krótkie kalendarium (maksymalnie 10 wydarzeń z historii drużyny);
(d) zwyczaje i tradycje (maksymalnie 10).

Opracowanie poprzedź kilkoma zdaniami od siebie - napisz to, co chciałbyś przekazać innym drużynom od siebie i swoich harcerzy. Jeśli starczy miejsca - opracowanie możesz ozdobić zdjęciami, rysunkami, symbolami drużyny itp. Opracowanie posłuży do złożenia "Leksykonu Drużyn Puszczańskich 2007", postaraj się więc, aby było na dobrym poziomie językowym i estetycznym. Liczy się zarówno treść, jak i forma. Opracowanie w wersji elektronicznej prześlij do komendanta Turnieju na adres LNajbauer@HHLAW.com najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem Turnieju.